Zostań Data Ninją i wygraj 10 tysięcy zł!

Fotografia w nagłówku
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Obraz

7 listopada wystartowała czwarta już edycja konkursu Data Ninja organizowanego przez Grupę OLX. Podobnie jak w zeszłym roku, w konkursie będą mogli wziąć udział studenci z całej Polski. Rywalizacja jak zwykle odbywa się w obszarze sztucznej inteligencji. Tym razem wyzwanie polega na usprawnieniu procesu wyszukiwania ogłoszeń. Na zwycięzców czeka 10 000 złotych do podziału i staże w Grupie OLX.

Historia konkursu Data Ninja obfituje w sukcesy. Laureaci poprzednich edycji odbyli staże w serwisie OLX, ich rozwiązania stały się częścią platformy OLX, a część osób zdecydowała się związać swoją karierę zawodową z firmą i dołączyć do oddziałów w Poznaniu i Berlinie. Algorytm zaprojektowany w ramach pierwszej edycji konkursu w roku 2014/2015 stanowi obecnie istotną część algorytmu moderacji OLX.

- Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu Data Ninja będą mieli za zadanie pomóc użytkownikom znaleźć interesujące ich ogłoszenia. Za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji będzie trzeba usprawnić proces wyszukiwania serwisu OLX pod kątem precyzji wyszukiwania, przewidując najbardziej istotne zapytania dla każdego z ogłoszeń. W dziedzinie uczenia maszynowego problem ten jest znany jako klasyfikacja wieloetykietowa (multi-label classification)- informują organizatorzy przedsięwzięcia.

Do końca stycznia 2019 do konkursu mogą zgłaszać się uczestnicy indywidualni oraz zespoły dwuosobowe. Zawodnicy będą pracować na danych pochodzących z ogłoszeń oraz logów (dzienników) wyszukiwarki OLX. Uczestnicy będą mieli cztery miesiące na przygotowanie swojego modelu. Wszystkie informacje o zasadach konkursu dostępne są na stronie dataninja.olx.pl. Przez cały czas trwania rywalizacji będzie można przesyłać tam swoje rozwiązania i śledzić ranking, który na bieżąco będzie pokazywał czyje rozwiązanie najlepiej działa na fragmencie danych testowych. Rozwiązanie konkursu i wyłonienie zwycięzców nastąpi w marcu 2019 roku.

Regulamin konkursu oraz zgłoszenia na dataninja.olx.pl

Patronem wydarzenia jest Redakcja Życia Uniwersyteckiego.

Życie Ogólnouniwersyteckie