XVI Dni Turystyki

Fotografia w nagłówku
Dni turystyki
Dni turystyki

Adam Bielecki i Aleksander Doba to główni bohaterowie tegorocznej edycji Festiwalu Dni Turystyki, który dzisiaj i jutro (16 – 17 kwietnia) gościć będzie na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Na tym oczywiście nie koniec bo w programie festiwalu znajdziemy także inne atrakcje: warsztaty survivalu w podróży – „Przetrwać bez względu na wszystko”, wieczorek japoński (judo i konkurs jedzenia pałeczkami), fotografia górska-podróżnicza czy wykorzystanie dronów w turystyce. Będą też prelekcje: „Wielkopolska epoka lodowcowa” – to wykład prof. Leszka Kasprzaka, a „Przystanek Alaska – przyroda i życie na końcu świata” – dr Agaty Buchwał. O najwyższym szczycie Ameryki Północnej – opowie Małgorzata Ciepła,  a zimową ekspedycję rowerową za koło podbiegunowe z psem – zrelacjonują  Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki.

Festiwal Dni Turystyki  odbywa się na UAM od 16 lat gromadząc w jednym miejscu amatorów podróżowania. To jedyna taka okazja aby razem z prelegentami przenieść się w czasie i przestrzeni i odwiedzić najodleglejsze zakątki świata. Wędrować po bezkresnych pustkowiach, wspinać się na najwyższe szczyty, spływać rwącymi rzekami, przemierzać lodowe pustynie, słowem poznawać przyrodę i kulturę od tej drugiej, bardziej atrakcyjnej strony…

 

Życie Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych