Weekend - co się dzieje w Poznaniu

Fotografia w nagłówku
18. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Muza
18. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Muza
Obraz

Co będzie się działo w ten weekend w Poznaniu? 18. Tydzień Kina Hiszpańskiego, Botaniczna Piątka, a także koncerty Brian Charette - Soul Mates, The Dumplings Orkiestra, KAGYUMA. Zaczynamy !

W piątek koncert - Brian Charette - Soul Mates, Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, start godz. 20.00. Nominowany do Grammy pianista i organista Brian Charette - jedna z najważniejszych postaci współczesnego jazzu. Wirtuoz organów Hammonda B3, autor licznych publikacji popularyzujących ten instrument, od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w muzycznych rankingach.

Pierwszy dzień 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego w Kinie Muza (ul. Święty Marcin 30). O godz. 19.00 „Olbrzym” reż. Jon Garaño, Aitor Arregi, Hiszpania 2017r.  Wielokrotnie nagradzany. Hiszpania, połowa XIX wieku. Po zakończeniu wojny domowej, Martín (Joseba Usabiaga) wraca do rodzinnego Kraju Basków, gdzie odkrywa, że jego młodszy brat, Joaquín (Eneko Sagardoy), wyrósł na olbrzyma. Martín jest przekonany, że wielu chętnie zapłaci, by zobaczyć największego człowieka na ziemi. Bracia wyruszają w podróż po Europie, jednak poróżnią ich ambicje, pieniądze i sława. Obraz party na faktach.

Zobacz też: Noc muzeów w Collegium Maius

Woodstock '69 Hippie Night w Alternativa Club ul. Św. Marcin 80/82. Podczas imprezy w podziemiach Zamku Cesarskiego usłyszycie z głośników, muzyków, którzy zagrali w 1969 na Festiwalu w Woodstock i tych, którzy zostali tam zaproszeni. Start godz. 20.00.

W sobotę wiosenna edycja Botanicznej Piątki. Początek na terenie Ogrodu Botanicznego UAM o godzinie 11:00. Start i meta w okolicy starego Pawilonu. Sprawdź kondycję i spróbuj swoich sił w rywalizacji sportowej. Dyscypliny: bieg na 5 km, rajd Nordic Walking. Trasa biegów: trzy pętle o nawierzchni twardej. Impreza zakończy się wspólną zabawą i udekorowaniem zwycięzców.

The Dumplings Orkiestra, klub Tama, ul. Niezłomnych 2, początek godz. 19.00. The Dumplings to nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem. Taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach — znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia.

W niedzielę KAGYUMA – koncert w Teatrze Nowym im. T.Łomnickiego, Scena Nowa, ul. Dąbrowskiego 5, godz. 18.00. Cztery zjawiska. Cztery żywioły. Cztery kobiety pełne zaraźliwej energii. Zespół, który za misję obrał sobie wciągnięcie słuchaczy w eteryczny świat dźwięków. Komponowane w duchu minimalizmu, inspirowane muzyką jazzową, skandynawską i etniczną utwory bazują na rozmaitych technikach wokalnych.

 

Życie Ogólnouniwersyteckie