Pomysłowy… jak człowiek z UAM

Fotografia w nagłówku
FUND_AKCJA
FUND_AKCJA

 

Sto tysięcy złotych trafi wkrótce do twórców 19 projektów, które będą pozytywnie zmieniać nie tylko naszą uniwersytecką rzeczywistość. Fundacja UAM rozstrzygnęła właśnie drugi już konkurs pod tytułem FUND_AKCJA. W ten sposób pomysły studentów, doktorantów i pracowników UAM oraz jednostek uczelni mogą liczyć na finansowe wsparcie w ich realizacji.

Od popularyzacji interfejsów mózg-komputer, seminariów i zjazdów naukowych, przez popularyzację matematyki wśród uczniów i nauczycieli, po harfę laserową, a nawet opracowanie metodyki sprawnego wykrywania wirusa afrykańskiego pomoru świń. To oczywiście nie cała lista zwycięzców tegorocznego konkursu Fundacji UAM pod nazwą FUND-AKCJA.

„Wierzymy, że dofinansowanie przyznane przez Fundację UAM pozwoli Laureatom konkursu zrealizować wartościowe przedsięwzięcia, które w realny sposób przyczynią się do realizacji celów popularyzatorskich, nawiązywania współpracy na linii nauka-biznes, kulturalnych, sportowych, a także upowszechniających osiągnięcia aktywnej społeczności akademickiej” - podsumował prezes Zarządu Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. UAM dr hab. Jacek Guliński.

W sumie w tym roku 19 projektów otrzymało dofinansowanie na łączną kwotę 100 000 zł. Swoje aplikacje złożyli przedstawiciele niemal wszystkich wydziałów UAM oraz innych jednostek organizacyjnych. 76% wniosków stanowiły projekty zgłoszone przez studentów, doktorantów i pracowników UAM, a 24% przez organizacje zrzeszające przedstawicieli środowiska akademickiego i działające na rzecz Uniwersytetu.

Najwięcej zgłoszonych projektów dotyczyło inicjatyw popularyzujących naukę lub przedsiębiorczość (30 wniosków) i upowszechniających osiągnięcia naukowo-badawcze, dydaktyczne lub organizacyjne UAM (27 wniosków).

„Patrząc na jakość wniosków i pomysły jakie za nimi idą można śmiało stwierdzić, że ludzie UAM to osoby pomysłowe. Cieszymy się, że wspierając je, Fundacja UAM może realizować swoje statutowe cele” - dodaje prof. UAM dr hab. Jacek Guliński.

Jeśli któryś ze wspomnianych projektów wzbudził Wasze zainteresowanie, już wkrótce zaspokoimy Waszą ciekawość  na łamach Życia Uniwersyteckiego. Kilka ciekawych projektów opiszemy w szczegółach. Trzymamy kciuki za realizację wszystkich pomysłów zgłoszonych do konkursu!

 

Życie Ogólnouniwersyteckie