Organista na czele Parlamentu

Nowym przewodniczącym Parlamentu Samorządu Studentów UAM został Wojciech Kuciński. To student III roku chemii. Na co dzień... organista w kościele. W bezpośrednich wyborach pokonał Klaudię Dudzik, studentkę prawa.

Wybory przewodniczącego PSS UAM odbyły się w Sali Senatu UAM w Collegium Minus. Poprzedziła je część sprawozdawcza, na której podsumowano ostatni rok działalności parlamentu. - Największy sukces to utworzenie samodzielnie wyjazdu integracyjnego. Udało nam się też, dzięki wsparciu władz rektorskich, wyremontować nasze biuro. Wyprostowaliśmy też sprawy finansowe – mówił Dominik Wysocki, ustępujący przewodniczący.

Kim jest zwycięzca? Kuciński to student III roku chemii organicznej. Na co dzień organista grywający w kościele. – Jeśli ktoś chce mi zarzucić, że idę do celu po trupach, to chyba tylko przez to, że gram na pogrzebach – żartował podczas swojej prezentacji. W PSS działa od 2016 roku, a od 2015 roku działa w radzie samorządu studentów Wydziału Chemii – był tam sekretarzem, a obecnie drugą kadencję jest jej przewodniczącym.

Czym przekonał wyborców? Na pewno był pewniejszy siebie niż konkurentka. W programie zapowiadał, że chce, by samorządy poszczególnych wydziałów miały więcej do powiedzenia w parlamencie. Marzy mu się też, by studenci mieli swój budżet obywatelski – 20 tysięcy złotych na ich oddolne inicjatywy. Zamierza też powalczyć o poprawę pozycji PSS wśród innych uczelni. Czy mu się to uda? Okaże się za rok.

Życie Wydział Chemii