Koło Miłośników Języka Papillon w finale!

Koło Miłośników Języka Papillon decyzją kapituły zakwalifikowało się do finału w konkursie "Popularyzator Nauki 2018".
Obraz

- Od 2005 r. konkurs Popularyzator Nauki organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim - informują organizatorzy.

W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów - 140, spośród których wybrano 22 finalistów.

Do finału weszło 4 kandydatów, w tym Koło Miłośników Języka Papillon.

- Aż podskoczyłam z radości, gdy dotarła do mnie ta nowina!  Kołowiczki, to kolejny dowód na to, że głusi mogą mieć głos - mówi dr Karolina Ruta.

Finał konkursu odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Więcej informacji na stronie PAP.

Życie Ogólnouniwersyteckie