Już 25 lat jesteście z nami. Dziękujemy:)

Fotografia w nagłówku
Jubileusz Życia Uniwersyteckiego
Jubileusz Życia Uniwersyteckiego
Mija 25 lat od chwili, gdy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza ukazał się pierwszy numer Życia Uniwersyteckiego. Przez ten czas na łamach miesięcznika relacjonowaliśmy wydarzenia na UAM, a Życie Uniwersyteckie stało się swoistą kroniką wydarzeń Uczelni. Gdy zaczynaliśmy nie było strony internetowej, mobila czy mediów społecznościowych.
 
Przez te 25 lat ukazało się około 300 numerów miesięcznika, a na 10 tysiącach stron relacjonowano życie społeczności akademickiej. Następne 25 lat zapowiada się naprawdę fascynująco – szczególnie w dobie internetu i mediów cyfrowych. Przyspieszamy.
Razem z nowym numerem miesięcznika swoja premierę ma również nasza nowa strona internetowa. Pod adresem www.uniwersyteckie.pl znajdziecie Państwo najnowsze informacje z życia Uniwersytetu. Będzie to swoisty kolaż wydarzeń, opinii, spotkań, debat, prezentacji naukowych a także utrwalonych w kadrze scen z życia codziennego uczelni. To dopiero początek drogi.
Uniwersyteckie.pl choć zgubiło w tytule pierwiastek życia, tego życia będzie poszukiwać … na uczelni oczywiście. Chcemy je prezentować każdego dnia dodając nowe treści i wydarzenia. To będzie strona uczelni, jej pracowników i studentów, strona naszego wspólnego życia.
Wróćmy jednak do papieru. W najnowszym wydaniu Życia zastawiamy się nad… życiem. Piszemy o tym ile jest życia w kamieniu, o chemii życia, o życiu po życiu czy pytamy jaki jest wzór na życie. Odpowiedzi udzielają nam specjaliści z UAM. W miesięczniku znajdziecie też Państwo materiał o superlaserze, przy którym pracuje nasz człowiek – dr Wojciech Gawełda, a także informacje o skarbie wydobytym z niebytu, czyli niemal 300 zdjęciach ilustrujących życie UAM w okresie międzywojnia. To nie koniec niespodzianek.
Zapraszamy do lektury wydania i na stronę www.uniwersyteckie.pl
Życie Ogólnouniwersyteckie