Absolwent UAM za sterami spółki Energa

Arkadiusz Siwko

Arkadiusz Siwko, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza został nowym prezesem spółki Energa. To kolejny duży awans absolwenta tego wydziału. Przypomnijmy, że ostatnio informowaliśmy o nowym prezesie IKEA w Chinach. Została nim Anna Kuliga Pawlak.

Energa to jedna z najważniejszych firm energetycznych w Polsce. Arkadiusz Siwko zanim objął jej stery ukończył kurs maklera papierów wartościowych, a także kurs doradcy inwestycyjnego. Szkolił się w Waszyngtonie w zakresie zarządzania kryzysowego w strukturach państwa pod patronatem amerykańskiego departamentu stanu.

Czytaj też: Absolwentka UAM prezesem IKEA w Chinach

Arkadiusz Siwko w latach 1989-1991 związany był z Polską Akademią Nauk, a w latach 1991-1992 był szefem gabinetu Antoniego Macierewicza, kiedy ten kierował Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. Ostatnio (do lutego 2017) pełnił funkcję prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zrezygnował z tego stanowiska, a mówiło się, że powodem rezygnacji był konflikt z ministrem Macierewiczem. Wśród pełnionych funkcji warto wymienić choćby szefowanie Warszawskiemu Instytutowi Finansów i Spraw Międzynarodowych, prezesowanie Krajowemu Biuru Doradztwa Finansowego „Projekt” czy wiceprezesowanie Polskiej Organizacji Rozwoju Turystyki. Siwko był też członkiem Rady Nadzorczej PKN Orlen.

Życie Wydział Prawa i Administracji