Krzysztof Smura

Astronomowie w całej Polsce dosłownie ,,dali czadu’’ i przekonali ministerstwo, że Astronomia powinna zostać dyscypliną naukową. Jednym z tych którzy gorąco za tym optowali był profesor Piotr Dybczyński; zastępca dyrektora Instytutu Obserwatorium Astronomiczne Wydziału Fizyki.

NI

Prof. dr hab. Waldemar Ratajczak z Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile wziął udział w Wielkopolskim Kongresie Gospodarczym.
Wydarzenie, którego inicjatorem jest Wielkopolska Rada Trzydziestu (30 przedstawicieli organizacji gospodarczych z Wielkopolski) jest skierowane do przedsiębiorców....

Jagoda Haloszka

Najlepsi maturzyści i finaliści olimpiad ogólnopolskich wyruszyli w podróż do Gułtów, aby uczestniczyć w pierwszej edycji BESTStudentCAMP. Inicjatywa organizowana jest w ramach projektu BESTStudent.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej zainaugurowana została międzynarodowa konferencja naukowa. Tematem obrad jest: "Glottodydaktyka polonistyczna – strategie – wartości – wyzwania". W konferencji biorą udział nauczyciele języka polskiego na całym świecie.

Przemysław Stanula

SUCTI to projekt wzmocnienia kadry administracyjnej szkół wyższych poprzez zapewnienie wiedzy i umiejętności związanych z procesem umiędzynarodowienia uczelni. W projekcie bierze udział wiele europejskich uczelni, wśród nich Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

redakcja

Ponad 180 wybitnych młodych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym otrzyma stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród nich znalazło się 14 naukowców z UAM.

Ewa Konarzewska-Michalak

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nawiązał oficjalną współpracę z Kitami Institut of Technology z Japonii. 19 września umowę podpisali prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. Ryszard Naskręcki oraz prezydent Kitami Institut of Technology prof. Soichiro Suzuki.

Jagoda Haloszka

Na Wydziale Prawa i Administracji UAM, zainaugurowany został XV Światowy Kongres Prawa Rolnego, organizowany w ramach międzynarodowego stowarzyszenia Unione Mondiale degli Agraristi Universitati. W Kongresie udział bierze ponad 130 uczestników z całego świata.

prof. UAM dr hab. Grzegorz Musiał

Ponad 100 projektów przedstawią dzieci oraz młodzież podczas 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Nauki Przyrodnicze na Scenie. Wydarzenie odbędzie się 21-22 września na Wydziale Fizyki UAM.