Collegium Polonicum

Pierwszego września rusza Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach. Czas przedstawić jego dyrektora, dr Jana Zgrzywę - absolwenta Wydziału Filologii Polskiej UAM

Adrian Wykrota

Na Wydziale Biologii UAM trwa School of Molecular and Theoretical Biology. Nasz fotoreporter tam był. Zobaczcie

Małgorzata Rybczyńska

– Łacina jest przede wszystkim potrzebna, by rozwijać umysł! - mówi profesor Elżbieta Wesołowska, dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Rozpoczęła się tam właśnie Szkoła Letnia Żywej Łaciny i Greki.

Ewa Konarzewska-Michalak

„Botaniczna Piątka” czyli biegowo-walkingowa impreza dla miłośników rekreacji w malowniczych okolicznościach przyrody ma swoich fanów. Biegać można wszędzie, ale w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu, gdzie rosną drzewa i kwiaty z różnych stron świata jest to szczególnie przyjemne.

Hubert Paweł Wągrowski

Jak już informowaliśmy, nasi studenci są na Madagaskarze. Studenci UAM bez granic pojechali tam by pomóc szkołom mającym duże problemy edukacyjne. To już piąta wyprawa, natomiast pierwszy raz pojechał autor tego materiału.

redakcja

Dr Bartłomiej Graczykowski z Wydział Fizyki UAM został laureatem piątej edycji konkursu First Team Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za projekt: Nanomechanika Hybrydowych Membran Foto-Mechanicznych.

Adrian Wykrota

W całej Wielkopolsce obowiązuje ostrzeżenie przed upałami II stopnia. Słupek rtęci w Poznaniu i Wielkopolsce sięgnie dzisiaj nawet 34-35 stopni. Jak radzicie sobie z takimi temperaturami?

PSS UAM

Obecny Przewodniczący Parlamentu Samorządu Studentów UAM, Maciej Rewucki, został wybrany na członka zespołu ekspertów studenckich ds. zapewniania jakości w Europejskiej Unii Studentów

Przemysław Stanula

Z głębokim smutkiem informujemy, że wczoraj, w wieku 91 lat, odeszła od nas Profesor Teresa Rabska z WPiA. Współtwórczyni dziedziny publicznego prawa gospodarczego, wybitna przedstawicielka poznańskiej szkoły administratywistów, nauczycielka wielu pokoleń polskich prawników, autorytet studentów...