Prawo na ministerialnym podium

Fotografia w nagłówku
Wydział prawa nagrodzony
Wydział prawa nagrodzony

W Popowie k. Warszawy, odbyła się konferencja dziekanów wydziałów prawa, w którym uczestniczyli podsekretarze stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości: dr Marcin Warchoł oraz sędzia Łukasz Piebiak.

Spotkanie poświęcone było omówieniu wyników wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, a także naboru na aplikacje: sędziowską oraz prokuratorską do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze organizuje Minister Sprawiedliwości, a wszystkich kandydatów obowiązują te same zasady i jednakowy zakres egzaminów.

W 2017 r. przystąpiło do nich 7997 absolwentów 44 uczelni, a egzaminy zdało 4325 osób, czyli 54,1% kandydatów. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu znalazł się na podium rankingu Ministerstwa Sprawiedliwości, z którego wynika, że na WPiA UAM egzamin zdało blisko 75% przystępujących do niego aplikantów.

- Trzecia pozycja  Wydziału Prawa i Administracji, to mocna pozycja – komentuje dziekan WPiA UAM, prof. Roman Budzinowski – tym bardziej, że za nami jest Uniwersytet Warszawski, a przed nami Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet łódzki. Po raz drugi mamy w tym rankingu 3 miejsce, poprzednio zdarzały się dalsze, a więc jest to tendencja zwyżkowa. Dobrym prognostykiem na przyszłość jest to, że wszyscy absolwenci, którzy na dyplomie mają bardzo dobry, dostają się na aplikację prawniczą za pierwszym podejściem – dodaje prof. Budzinowski.

Nauka Wydział Prawa i Administracji