„Misiones de Chiquitos” o. prof. Piotra Nawrota

o. prof. Piotr Nawrot SVD
Obraz

W kwietniu 2018 r. ponad tysiąc muzyków i chórzystów pochodzących z 17 krajów dało ponad 150 koncertów w 19 miejscach. Najliczniejszą grupę stanowili Boliwijczycy. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 1996 r., kiedy to grupa muzyków i muzykologów boliwijskich, przy zaangażowaniu polskiego werbisty, o. Piotra Nawrota z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, po raz pierwszy zorganizowała serię koncertów. Istotny był udział Polaków w tegorocznej edycji Festiwalu. Oprócz o. prof. Piotra Nawrota SVD, dyrektora artystycznego, w festiwalu wzięły udział dwa chóry z Poznania: Chór Kameralny Dysonans oraz Chór Akademicki UAM. Chór i orkiestrę z wioski Santiago de Chiquitos na Festiwal przygotowywała polska dyrygentka z Warszawy.

Zobacz: Koncert Majowy w Auli UAM

Autorem zdjęć jest o. dr hab. Tomasz Szyszka SVD