Harry Poter i Wielka Gala na WNPiD

Fotografia w nagłówku
Gala WNPiD
Gala WNPiD

Za nami trzecia edycja Wielkiej Gali WNPiD – turnieju rozgrywanego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, w którym nagradzani są najlepsi pracownicy wydziału w wielu pomysłowych kategoriach.

 W tym roku gala odbywała się pod hasłem ,,Harry Potter”. Tego dnia już od godziny 16.30 obowiązywały godziny rektorskie, aby pozwolić studentom przygotować się na wieczór pełen atrakcji. Część oficjalną poprowadzili z humorem Monika Kubiaczyk i Dawid Kujawa.

Współorganizatorka Gali Patrycja Pasternak, studentka I roku dziennikarstwa powiedziała: Pomysł na temat przewodni wyszedł z inicjatywy Darii Zadrożniak, wielkiej miłośniczki tego książkowego bohatera.

Zobacz: Finał akcji Radia Meteor na WNPiD

Galę urozmaicały występy artystyczne i wyczekiwany pojedynek Profesorowie vs Studenci  z Dawidem Kujawą w roli Karola Strasburgera. Pięcioro studentów, którzy przybrali nazwę "Nieproszeni goście" wygrało ten pojedynek, zdobywając prawo do gry w finale z profesorami. Szanse były wyrównane, jednak to studenci okazali się lepsi i z łatwością pokonali reprezentantów kadry dydaktycznej, spełniając nadzieje kibicujących im kolegów. W trakcie Gali można było wesprzeć akcję charytatywną na rzecz Bartosza Smoczyńskiego, absolwenta wydziału cierpiącego na amyloidozę. Jednym z przerywników była licytacja na rzecz „Smoka”, w której wystawiono m.in. Konstytucję Rzeczypospolitej, fotografie, zaproszenie na występ popularnego kabaretu oraz pobyt w nadmorskim kurorcie. Udało się zebrać ponad 3 tys. zł.

W Gali uczestniczę po raz pierwszy – mówi Natalia Bur - głównie z ciekawości, ponieważ jest to mój pierwszy rok na uczelni. Byłam pod wrażeniem liczby osób, które przyszły oraz kreacji pań – są naprawdę różnorodne, od prostej małej czarnej po piękne suknie, dzięki czemu bez problemu sama wpasowałam się z moją, której przed wyjściem z domu nie byłam pewna. Jestem zachwycona całym wydarzeniem i na pewno wezmę w nim udział za rok – mam nadzieję, że wprowadzona zostanie możliwość zabrania osoby towarzyszącej. W tym roku wprowadzono taką możliwość dla stu pierwszych osób, które wysłały maila, niestety, mi nie udało się znaleźć w tej setce.

A oto wyniki głosowania studentów:

1. Przyjaciele studentów - Order Merlina - Panie z Szatni

2. Wschodząca gwiazda - Harry Potter - Krzysztof Duda

3. Najbardziej przyjazny wykładowca - Minerwa McGonagall - dr Szymon Ossowski

4. Najbardziej wymagający wykładowca - Severus Snape - prof. Andrzej Stelmach

5. Najciekawsze zajęcia - Remus Lupin - red. Andrzej Piechocki

6. Najbardziej wyluzowany wykładowca - Rubeus Hagrid - prof. Mirosław Skarżyński

7. Za całokształt działalności na rzecz WNPiD - Albus Dumbledore - prorektor UAM prof. Tadeusz Wallas

Luiza Gąszczyk

Kultura Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa