Grand Prix dla Teatru Granda UAM!

Teatr Granda

Teatr Granda UAM zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności podczas finału V Festiwalu Teatrów Studenckich Start, który odbył się w niedzielę 18 marca! Uniwersytet im. Adama Mickiewicza Poznaniu reprezentowały dwa teatry – Órzko oraz Granda.

Teatr Granda  jest inicjatywą studenta  – Witolda Kobyłki oraz dr Magdaleny Grendy. Działa od 2014 roku a tworzą go studenci różnych kierunków UAM. Na V Festiwalu Teatrów Studenckich Start Granda występowała ze spektaklem konkursowym Umbra – widowiskiem typu site-specific performance, które zaciera granice rzeczywistości a fikcji teatralnej. To widz w Umbrze jest elementem akcji scenicznej. Spektakl można było zobaczyć podczas trzeciego dnia Festiwalu, w Jeżyckim Centrum Kultury.

Zobacz: Muzykalny UAM z Coctail Jazz Band

UMBRA - Obsada:

Jędrzej Jezierski, Sandra Bujak, Teresa Klemba, Anna Kaufmann, Krzysztofa Kornacka, Adrian Skuza, Sonia Szymańska, Małgorzata Sienkiewicz, Klaudia Zielińska, Nastazja Ruszkowska, Mateusz Roza, Michalina Muszyńska, Antoni Zajączkowski, Iga Kozioł.

Kultura Ogólnouniwersyteckie