Andrea Bocelli zaśpiewa na stulecie UAM

Fotografia w nagłówku
Andrea Bocelli
Andrea Bocelli

Andrea Bocelli zaśpiewa na INEA Stadion w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Koncert odbędzie się 11 maja 2019 roku. Organizatorami koncertu są agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Inea Stadionu.

Cieszę się niezmiernie, że już dziś mogę zaprosić na to wyjątkowe spotkanie z artystą – mówi prof. Andrzej Lesicki, rektor UAM. Prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego dodaje:  Mam nadzieję, że koncert zgromadzi liczne grono miłośników muzyki operowej, jak i rozrywkowejA to dopiero początek licznych niespodzianek w roku akademickim 2018/2019 – zapowiada prof. Jan Pikul, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego: Chcemy wspólnie świętować ten dostojny jubileusz, w szerokim gronie tych, którzy są dumni z akademickich tradycji Poznania – podsumowuje prof. Dariusz Wieliński, rektor AWF.

 

Zobacz: Będzie głośno o jubileuszu

Andrea Bocelli to światowej sławy włoski tenor, kompozytor, autor piosenek oraz producent muzyczny, znany z wykonywania utworów takich jak: „Time to Say Goodbye”, „Canto della Terra”, „Vivere”, czy „Nessun dorma”. Jego dotychczasowe albumy sprzedały się w nakładzie ponad 80 mln egzemplarzy. Wokalista znany jest również z duetów, m.in. z Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarottim. Włoski tenor zrobił imponującą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i popularnej, a jego nagrania zajmują nieprzerwanie wysokie miejsca na międzynarodowych listach przebojów muzyki rozrywkowej.

 

Władze uczelni zwróciły się do naszej agencji z prośbą o zorganizowanie koncertu znamienitego artysty; takiego koncertu, który byłby zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych, a przy tym dodawał splendoru całemu wydarzeniu. Wybór był oczywisty. Andrea Bocelli jest wykonawcą, który zapewni niezapomniane doznania muzyczne. Koncerty w jego wykonaniu na długo pozostają bowiem w pamięci słuchaczy – dodaje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM.

 

Andrea Bocelli nie pierwszy raz wystąpi na stadionie piłkarskim. Robił to już  m.in. przed finałem Ligi Mistrzów w Mediolanie, czy na inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2000 roku w RPA. Sam Bocelli jest wielkim kibicem futbolu..
Nie jest to pierwsze wydarzenie jubileuszowe na naszym stadionie i mam nadzieję, że nie ostatnie. Cieszy nas, że obiekt, który kojarzy się z meczami piłki nożnej staje się też areną wydarzeń artystycznych – mówi Jacek Marzoch, prezes zarządu Marcelin Management.

 

Andrea Bocelli zaśpiewa zarówno kilka arii operowych, jak i najsłynniejsze przeboje muzyki popularnej. Sprzedaż biletów trwa od od 8 grudnia za pośrednictwem stron www.bilety.imprezyprestige.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Kultura Ogólnouniwersyteckie