Życie Uniwersyteckie Nr 1/2014

Spis treści
4-5 | PERSPEKTYWY ● Kolejny naukowy krok 8-9 | PRZED NAMI HORYZONT ● Z gospodarką w parze 10-12 | WYPRAWY W PRZESZŁOŚĆ ● TRADYCJA I MISTRZOWIE 13-15 | CO NOWEGO ● Nasze pracownicze sprawy Rozmowa z prof. Andrzejem Lesickim, prorektorem UAM ds. Kadr i Rozwoju 16 | A TO HISTORIA ● Jak studenci zabrali budynek komunistom 17 | NASZ UNIWERSYTET ● „Uniwersytet nowoczesny” w obiektywach studentów ● Nasz cel to 100 000 18 | DODATKOWE KWALIFIKACJE ● Kształcenie laborantów chemicznych 19 | „CZYSZCZENIE” MIASTA ● Student UAM, który wywołał rewolucję 20-21 | CO NA JĘZYKU ● Między pokoleniami przepaść językowa ● Cyfrowe Archiwum im. Józefa Burszty 22 | WŚRÓD KSIĄŻEK ● Redakcja musi być przezroczysta… Z Anną Rąbalską, redaktorką Wydawnictwa Naukowego UAM, rozmawia Magda Ziółek 23 | ODKURZAMY PRZESZŁOŚĆ ● Szanujmy wspomnienia 24 | SAMI – SOBIE ● Parlament studencki w nowej odsłonie 25 | NASZ UNIWERSYTET ● Czy można to zobaczyć... 26-27 | ROŚLINY – CHEMICY GENIALNI ● „Od cząsteczki do całej Ziemi” 28-31 | WYDARZENIA ● Krótko ● I ty zostań liderem ● Geneza, litologia i stratygrafia utworów czwartorzędowych ● Młodzi naukowcy o awansach ● Mobilność z plusem – po raz trzeci ● Gnieźnieńskie stypendia ● Czym współcześnie jest antyk? 32 | KULTURA ● Aula koncertowa 33-34 | NA SPORTOWO ● Mocne we florecie ● Siłą naszego zespołu jest atmosfera 35 | FLESZ 36 | RÓŻNE SPOJRZENIA NA...
Fotografia okładki
Okładka Życia Uniwersyteckiego